Bulletin k utkání #20
Kanonýři Kladno - Bulldogs Brno
Jsme ve FINÁLE. Kanonýři skvěle zvládli rozhodující zápas

Jsme ve FINÁLE. Kanonýři skvěle zvládli rozhodující zápas

I letos dostanou Kanonýři přímou šanci se porvat o postup do superligy. Po výhře 6:2 ovládli semifinálovou sérii s Otrokovicemi 3:2 na zápasy a jsou ve finále. V něm se utkají s brněnskými Buldoky, přičemž vítěz si zajistí účast v nejvyšší soutěži, poražený finalista dostane ještě možnost reparátu v baráži. Finále startuje o víkendu na Kladně a Kanonýři opět věří ve skvělou podporu ÚŽASNÝCH FANOUŠKŮ!

Kanonýři vstoupili do rozhodujícího semifinále skvěle, když se už po 52 vteřinách prosadil Fojtík, jehož kouč Přívara přesunul do elitní formace. Druhý gól přidal ve 27. minutě Bachmaier, který v oslabení pláchl z vlastní půlky, položil si hostujícího gólmana na zem a pak míček šikovně zvedl. Už to byla pro Otrokovice rána, ale ve 32. minutě Kanonýři zřejmě definitivně zlomili jejich odpor. Během 32 vteřin se trefil Stůj a Krbec, takže Kladenští odskočili na 4:0. A v hale panovala radostná skvělá atmosféra, vždyť dorazilo 541 diváků!

Kanonýři dál poctivě bránili, plnili své taktické pokyny a ve 43. minutě po rychlé akci Nováka se Stůjem přidali pátý gól. Otrokovice sice v přesilovce snížily, následně se pokoušely o power play, a byť v 55. minutě daly na 2:5, Kladno si už postup pohlídalo. Korunoval ho úspěšným trestným střílením Svačinka!

„Byla to dobrá série a semíčko, jak má být. Otrokovice nedaly svou kůži zadarmo, prověřily nás, což je pro nás důležité. Je to jenom o nás, jak se na to připravíme. Dnes jsme byli koncentrovaní, předvedli jsme dobrý výkon. Otrokovice to nezabalily, zatlačily nás ve třetí třetině. My jsme se s tím vypořádali a těšíme se na finále s Brnem, které nám má co vracet za loňské čtvrtfinále. Bude to bitva od začátku do konce, tak nás přijďte v sobotu a v neděli povzbudit,“ řekl kouč Dušan Přívara.

Cenu pro nejlepšího hráče dostal brankář Jakub Janoušek, který rovněž přidal své hodnocení: „Jsem hrozně šťastný a pyšný na náš tým, jak jsme k tomu zápasu přistoupili. Plnili jsme všechno, co jsme si řekli. Byla cítit z týmu velká energie a díky tomu jsme to zvládli. Cenu za nejlepšího hráče by měl dostat celý tým, protože je radost chytat za takovou obranu. Zároveň se sluší poděkovat soupeři za krásnou sérii, já doufám, že nás perfektně připravila na finále. Já věřím, že si výkony přeneseme do další série s Buldoky a splníme si náš cíl a sen."Branky a asistence: 1. Fojtík, 27. Bachmaier, 32. Stůj (Bohuslávek), 32. Krbec (Bachmaier), 43. Stůj (Novák), 58. Svačinka TS - 48. Kubíček (Gál), 56. Gál (Vykopal). Rozhodčí: Baloun, Sommer. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:0, 3:0, 1:2. Střely: 20:26. Diváků: 541. Konečný stav série: 3:2.

Sestava Kanonýrů: Janoušek (Ponomarev) – Krbec, Frýba, Tomášek, Svačinka, Pfaur, Veselý –Fojtík, Bachmaier, Tad. Chroust – Bohuslávek, Stůj, Janda – Tom. Chroust, Fišer, Novák – Papoušek, Spurný, Hübner. Trenér: Přívara.

Zpět na úvod