Bulletin k utkání #18
Kanonýři Kladno - Goldea Panthers Otrokovice
Janoušek: Brankářská situace je ideální pro tým, navzájem se nutíme podat co nejlepší výkon

Janoušek: Brankářská situace je ideální pro tým, navzájem se nutíme podat co nejlepší výkon

V sérii proti Gullivers byl důkazem, jak výjimečnou partu brankářů Kanonýři mají. Devatenáctiletý Jakub Janoušek naskočil do závěrečné fáze prvního utkání a následně do toho čtvrtého. Výtečnými zákroky dotáhl tým ke dvěma klíčovým výhrám. „Momentální brankářská situace je určitě ideální pro tým, protože se navzájem nutíme podat co nejlepší výkon,“ říká Janoušek v rozhovoru pro klubový web. Trenéři i pro nadcházející semifinále proti Otrokovicím totiž mají k dispozici i Ivana Ponomareva a Šimona Melegu, které rovněž zdobí skvělé statistiky.

Kubo, gratulujeme k postupu. Jaká to byla čtvrtfinálová série?
Děkujeme za celý tým. Ta série byla velmi náročná, Gulliveři byli dobře připravení hlavně po fyzické stránce, takže zápasy bylo potřeba odjezdit na maximum. Zároveň to byla velmi dobrá příprava na další sérii.

Jak pro tebe bylo těžké naskočit do úvodního zápasu po dvou třetinách, který pak došel do prodloužení a mohl dát ráz celé sérii?
Snažil jsem se to brát stejně, jako kdybych nastupoval do zápasu od začátku. Během pauzy jsem si sáhl na míček, dostal jsem se do provozní teploty a šel jsem do toho s tím, že jdu do branky jako běžně s cílem pomoct týmu k vítězství bez ohledu na dosavadní průběh.

To se povedlo. Stejně jako když tě trenéři nasadili do čtvrtého zápasu, jemuž předcházela sobotní prohra. A ty v něm měl především za stavu 2:1 několik skvělých zákroků, které pak týmu daly šanci odskočit.
Já jsem věřil, že jeden prohraný zápas tým negativně neovlivní. Byl jsem rád, že jsem dostal příležitost, a věřil jsem, že to společně zvládneme ukončit. Vybavuji si zákrok, kdy se po chybě dostali Gulliveři k zakončení na středu, ale naštěstí jsem na střelu dosáhl a z další naší akce padla branka na 3:1. To si myslím, že byl důležitý moment.

Jste tři gólmani na jedno místo, celkem pravidelně se točíte. Jak spolu vycházíte a je třeba zkušený Ivan Ponomarev tvým mentorem?
Vztahy máme dobré. Ať je na zápase jakákoliv dvojice, vzájemně si pomáháme, podporujeme se. Ivan má mnoho zkušeností a já si toho vážím, protože i přímo během utkání jsou jeho rady často nápomocné.

Nechci, abys odkrýval, kdo bude chytat o víkendu, ale kdy se dozvídáte, kdo půjde do branky?
Dozvídáme se to vždycky před nadcházejícími zápasy, protože výkony během týdne hrají roli v nasazování. Momentální brankářská situace je určitě ideální pro tým, protože se navzájem nutíme podat co nejlepší výkon. Také je samozřejmě ideální pro růst každého z nás.

Proti Otrokovicím jsi v základní části odchytal hodně vydařený venkovní zápas, který jste vyhráli 7:2. Co tedy od semifinálové série očekáváš?
Ano, v základní části jsme s nimi odehráli dvě dobrá utkání. Ale to vůbec nic v téhle fázi soutěže neznamená. Mají velmi kvalitní individuality a budou rozhodovat detaily. Každopádně věřím, že se zvládneme ideálně připravit. Cíl je jasný.

Zpět na úvod