Bulletin k utkání #18
Kanonýři Kladno - Goldea Panthers Otrokovice
Kanonýři už dvakrát Otrokovice porazili. Teď se vše maže, říká Přívara před startem semifinále

Kanonýři už dvakrát Otrokovice porazili. Teď se vše maže, říká Přívara před startem semifinále

Ještě před rokem patřili mezi superligovou smetánku, teď sice touží po návratu, ale ten jim chtějí překazit Kanonýři. Zkrátka o víkendu startuje semifinále 1. florbalové ligy mezi Kladnem a Otrokovicemi, přičemž první dva zápasy hostí – snad napěchovaná – BIOSka. Ten sobotní začíná ve 20 hodin, v neděli pak v 18:00.

„Teď se bude lámat chleba, jestli sezona bude úspěšná, nebo ne, protože jsme si dali za cíl se porvat o nejvyšší příčky. Věřím, že se o postup popereme důstojně, byť nám Otrokovice nedají nic zadarmo. Mají velmi zkušené hráče, třeba i ze slovenské reprezentace. Jejich ofenzíva představuje pro naši defenzívu velký vykřičník. Každá chyba se bude trestat,“ říká kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

Semifinálová série se hraje na tři výhry, přičemž vítěz pak dostane přímou šanci porvat se o superligu. Buď coby vítěz finále postoupí rovnou, nebo půjde jako poražený do baráže. I proto Přívara mluví o hranici mezi úspěchem a neúspěchem. V play off se zatím potvrzují papírové předpoklady, protože do semifinále postoupily první čtyřky celky po základní části. Zatímco hráči Kladna a brněnských Buldoků potřebovali k postupu čtyři zápasy, Ústí a Otrokovice to zvládly ve třech.

Je však třeba říct, že otrokovičtí Panthers rozhodně neměli proti Hradci Králové snadnou sérii, jak by napovídal konečný výsledek 3:0 na zápasy. V prvním duelu vstřelili vítězný gól 21 vteřin před koncem třetí třetiny, ve třetím utkání zase vyrovnali pouhé tři vteřiny před závěrečnou sirénou a následně uspěli v penaltovém rozstřelu. Třicetiletý slovenský reprezentant Ladislav Gál nastřílel v sérii pět gólů.

Kanonýři pak Otrokovice porazili v obou zápasech základní části (4:3pn a 7:2). „Teď se všechno maže. Hraje se od nuly a my nemůžeme myslet na minulost, musíme je třikrát porazit,“ ví Přívara.

Vstupenky na zápas jde pořídit v předprodeji přes Ticketportal. Kanonýři by rádi vyprodali halu a už teď je víc než polovina z kapacity 600 míst pryč.

Zpět na úvod